Haber

“Okumak, Olmak, Olmak” konferansı İznik’te yapıldı

Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ayhan Eralp, Tekdüzelik Sağlık Elçileri Derneği tarafından düzenlenen konferansta okumanın değerini anlattı.

Derneğin Sivil Toplum İşleri Müdürlüğü, İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesi himayelerinde yürüttüğü “Birlikte Kalkınma Projesi” devam ediyor.

Proje kapsamında Dernek Lideri Mehmet İlker Ünal’ın sahipliğinde ve dernek yönetiminde “Okuma, Olma, Olma(tur)yapma” konulu konferans düzenlendi.

İznik’teki her lise için bir konferans planlayan dernek kapsamındaki ilk konferansa İznik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

Öğretim Üyesi Eralp, Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansta lise öğrencilerine tavsiyelerde bulundu.

Eralp, insanın varoluş şartlarını sadece “biyolojik çerçeveye” indirgemenin ve onda var olan “ruhsal ve manevi katman”ı yok saymanın insanı sınırlayacağını belirterek, “Okumak bizi öldürür, yaratır, imkan ve fırsat sağlayarak ve bilgiyi başka şeyler yaratmak için, varlık ve olaylara etki ederek daha iyi yaşayabiliriz ve güzel, erdemli ve ilkeli bir dünya kurmamızı sağlar. Okumak bize insan olmanın imkanlarını verir.” terimini kullandı.

Programa İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Asil, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yücel Doğan ve okul yöneticileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu