Haber

Atatürk’ün Niğde’ye gelişinin 89. yıl dönümü kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Niğde’ye gelişinin 89. yıl dönümü törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk için “Niğde’ye büyük ilgim var ve Niğdelileri her zaman sevmişimdir.” Niğde halkının kurtuluş mücadelesindeki kahramanlığını takdirle karşıladığını ifade etti.

Niğde halkının bu övgüleri sonuna kadar hak ettiğini belirten Özdemir, şöyle konuştu:

“Niğde, topraklarından nice kahramanlar çıkarmıştır ve Niğde halkı, Atatürk’ün sözlerine her zaman layık olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Atatürk’ü anlamak ve sevmek, onu sadece özel günlerde anmakla değil, amaçlar doğrultusunda çalışmaktan geçer. Atatürk’ü saygı, minnet ve minnetle anıyor, kendisine ve kahraman yoldaşlarına, şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Konuşmanın ardından Niğde Belediyesi’nin düzenlediği “5 Şubat” şiir yarışmasını kazanan Beyza Akdemir yazdığı şiiri okudu.

Ardından İl Kültür Merkezi’nde Atatürk’ün Niğde’ye gelişi ve eski Niğde fotoğraflarından oluşan stant açıldı.

Vali Mustafa Koç ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Valilik Fazilet Defteri’ni imzaladı.

Niğde Valisi Mustafa Koç, AK Parti Niğde milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

yildizelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu